Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komparzy a další má angažmá

2. 11. 2013

2008:

Vypsaná fixa - videoklip songu "Darling" (zadara, ale tady šlo o fanouškovskou podporu a o zábavu!!)

Nemocnice na kraji města (TV seriál pro Českou televizi) - moje první zkušenost s "opravdovým" komparzem, bylo to ale náhodou (zapomněli nás vyhodit z hospody, kde se natáčelo... kromě chlastu zadara jsme za to nic nedostali a ani nás nakonec do záběru nedali)

 

2009:

Klub osamělých srdcí - TV film, režie Petr Nikolaev (role, první placená: účastník "undergroundového" koncertu a soutěže kapel; film nic moc, ale natáčení v pohodě - také díky spoluúčasti kamarádů: Junáše a Fréliška)

 

2010:

FunnyMovie - německý TV film; parodie amerických hororů a filmů tipu Van Helsing (natáčelo se na Sychrově, čekali jsme skoro celý den, než jsme se dostali na plac a záběr jsme opakovali snad stokrát, abychom hned potom jeli domů, promrzlí a hladoví... jedno z nejhorsích natáčení)

Vyprávěj - TV seriál; skoro epizodní role, hrál jsem trempa s kytarou na pochodu Praha - Prčice

 

2012:

Angelika - "remake" slavného filmu, francouzská koprodukce... konečně pořádný historický film, byl jsem nóbl pán v doprovodu krále Ludvíka XIV. na návštěvě kamenolomu (viz. fotky)

 

2013 (tady se má komparzní kariéra rozjíždí...):

1864 - dánský projekt, nejdražší v jejich historii; válečný film (a seriál) z Prusko-dánské války, natáčelo se několik měsíců (já jsem absolvoval 23 dní z celkových cca čtyřiceti...); o tom by se dal napsat samostatný příspěvěk (možná tak časem učiním) a potkal jsem zde spoustu fajn lidí a dokonce kolegy ze školy (historiky), známého z Turnova a tak dále

Sturmfrei - německý seriál pro teenagery; trochu úlet, hrál jsem svatebčana (ženich jako párek v rohlíku a nevěsta obložená houska - WTF?! Ale co čekat od Němců :-P )

Borgia - evropský seriál z přelomu 15. a 16. století (neplést s kanadskou verzí, ve které hraje např. Jeremy Irons!); historická sága, kde jsem si zkusil jak vojáka (např. třídenní natáčení v noci, kdy nás polévali vodou a tak) i chudého měsťana

Götz - německý historický film (taky trochu fraška, ale na úrovni); zmatené natáčení už od prvního dne, ale dalo se to vydržet a navíc byly zajímavé lokality (Telč, Točník, Amerika...); ozbrojený rolník mi byl "omylem" přiřazen a také jsem jím i zůstal (ale málem jsem byl "povýšen" na žoldáka!)

Hebamme - další německá historičnost, tentokrát z 19. století - film je o porodní bábě a dokonce (prý) o masovém vrahovi (!); zahrál jsem si studenta medicíny - budoucího porodníka (a musel jsem se kvůli tomu oholit - po dvou letech!)

Rytíři - německý historický (?) dokument; další pakárna, ale natáčení skvělé (výborná agentura i kolektiv), bezva lokality (třeba Křivoklát); zase jsem byl vojákem, ale také dvořanem a tak...

Bony a klid 2 - pokračování kultovního snímku o vekslácích; zúčastnil jsem se oslav a večírků hlavního padoucha jako jeho "kámoš" - milionář :-D

České století - dokument ČT, epizoda o roce 1976 (přednáška u Patočky v bytě, soud s Magorem... viz. fotogalerie - udělali ze mě parádní máničku - intelektuála)

10 pravidel - nový film Karla Janáka, v hlavní roli Míra Donutil; scéna z autogramiády a kafíčko v literárním klubu (točilo se pak v naší ulici, takže fajn, že jsem to neměl daleko domů :-) )

DoktorKA - zábavný pořad ČT (zdraví, prevence, stravování... "tleskačka")

+reklamy: Staropramen, Morgan Stanley, Carphone, Tresemmé, West Coast Cooler